אייקון של רכבת

המבורגר בירושלים

המבורגר עושים באהבה או לא עושים בכלל
המבורגר טוב הוא שילוב של מקצועיות, דיוק והמון מחשבה. ישנו המבורגר בירושלים שלא משתווה לאף המבורגר אחר בארץ, והוא נמצא אצלנו ב"באגט הרכבת". כאן תוכלו למצוא את הקציצה העסיסית ביותר, הטעימה ביותר והמשתלמת ביותר, כל ביס הוא חוויה בפני עצמו.

אל תנסו את זה בבית
משום מה, תמיד שאנחנו יוצאים מהקצב אנחנו מרגישים שגנבו אותנו… אבל זה לא הנושא. הלכתם לקצב, קניתם בשר טחון, אתם מתבלים את הבשר כאילו אתם מינימום חיים כהן, משרטטים את הקציצה עם מחוגה, מגיעים למידת עשייה מדויקת. כבר צלחתתם את המנה, קראתם לשכנים, כולם יושבים סביב השולחן, כל מה שנותר הוא לקחת נשימה עמוקה ולתת את הביס של החיים שלכם… מה אפשר להגיד? יצא בסדר, נחמד, לא יותר. פשוט מעצבן! איך זה שכל פעם שאנחנו מכינים המבורגר בבית זה לא יוצא כמו במסעדה? הסיבה היא פשוטה, לא בחרתם נכון. לכל מסעדה יש את המתכון הסודי שלה, את הרכב הנתחים ליצירת המבורגר מושלם. אם לא הכרתם את מסעדת "באגט הרכבת" בירושלים עד עכשיו, הגיע הזמן שתכירו. "באגט הרכבת" היא הסיבה היחידה שלקוחות מוכנים לנסוע כל הדרך רק כדי לאכול המבורגר בירושלים ולחזור הביתה.

 

מה הסוד שלנו להמבורגר טוב?
את המתכון הסודי שלנו לא נוכל לספר לכם, אבל מה שכן נוכל לספר לכם הוא מה הופך את הקציצה שלנו למושלמת. אם אתם מחפשים המבורגר בירושלים תוכלו למצוא אצלנו את הקציצה העסיסית ביותר. הרכב הקציצה הוא החשוב פה, אנו מרכיבים את הקציצה מנתחים שונים, נתחים שמגיעים אלינו טריים, אנו טוחנים אותם במקום, וכמובן שאנחנו מוסיפים אחוז מדויק של שומן כדי להפוך את הטעם לממכר. כריכי המבורגר בירושלים יש המון, אבל תערובת של בשר איכותי, טרי שנטחן במקום כמו שלנו יש רק אחד. ועוד לא התחלנו לדבר על התיבול הסודי… מנה טובה צריכה להיות בנויה ממכלול מרכיבים שלא שובר את ההרמוניה הכללית של המנה. על כל מרכיב לעמוד בשיא הטריות שלו ובשיא האיכות שלו. אצלנו כל מרכיב בהמבורגר מקבל יחס משלו, החל מהקציצה הטרייה, הירק הטרי, התוספות המטורפות ועד ללחמניה הרכה. אז אם אתם גרים בירושלים, או סתם עוברים עם הרכב באזור, המבורגר בירושלים יש רק אחד, והוא נמצא ב"באגט הרכבת".